منبع:سخن معلم

 محمد روزبهانی

جامعه شناس و کارشناس مسائل آموزش و پرورش


 *سخن معلم جایگاه خوبی در بین فرهنگیان کشور پیدا کرده است.
* در یک سال گذشته سخن معلم توانسته است سخن همه ی معلمان باشد نه یک گروه خاص
* سخن معلم از سوی اکثریت همکاران فرهنگی مورد پذیرش واقع شده است.
* مدیر سایت سخن معلم توانسته است بی طرفی خود را در مورد نوشته های ارسالی حفظ نماید
* سخن معلم اولین رسانه ی حوزه ی آموزش و پرورش است که در تمام نقاط ایران خواننده و نویسنده دارد. 

 سخن معلم جایگاه خوبی در بین فرهنگیان کشور پیدا کرده است. این سایت که قبلا به صورت محدودتر در قالب وبلاگ فعالیت می کرد از یک سال پیش تا امروز توانسته است توجه فرهنگیان و مسئولین آموزش و پرورش را به خود جلب نماید. این برای اولین بار است که یک رسانه توانسته است به صورت روزانه و مستمر اخبار و اطلاعات حوزه ی آموزش و پرورش را پوشش دهد. در یک سال گذشته سخن معلم توانسته است سخن همه ی معلمان باشد نه یک گروه خاص.

به نظر من به عنوان نویسنده و خواننده ثابت سخن معلم ، این سایت را واجد نکات مثبت بسیاری می دانم که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:
1- در محتوای این سایت هیچ گونه سمت و سوی گروهی دیده نمی شود.
2- سخن معلم از سوی اکثریت همکاران فرهنگی مورد پذیرش واقع شده است. با نگاه به محتوا و اخبار بسیار زیاد روزانه ای که این سایت منتشر می کند، می توان گفت که دربین معلمان مورد اعتماد قرار گرفته است .
3- مدیرسخن معلم ( آقای پورسلیمان) توانسته است بی طرفی خود را در مورد نوشته های ارسالی حفظ نماید .
4-در بین نویسندگان سخن معلم از همه ی تشکل ها و گروه های فرهنگی دیده می شود. حتی بسیاری از مطالب تشکل های دیگر در این سایت باز نشر می گردد ، در صورتی که برخی از رسانه ها ی سایر تشکل ها، صرفا نوشته های اعضا و هم فکران خود را منتشر می کنند .
5- خوشبختانه سخن معلم اولین رسانه ی حوزه ی آموزش و پرورش است که در تمام نقاط ایران خواننده و نویسنده دارد.
البته می توان برای بهتر شدن این رسانه نکاتی را مورد توجه قرار داد. از جمله اینکه رویکرد سخن معلم بیشتر به سمت مسائل کلان و ریشه ای تر آموزش و پرورش ، مانند قوانین ، مصوبات و‌آیین نامه های مختلف باشد. همچنین بررسی آموزش و پرورش دنیا و پیشرفت های آن و ترجمه ی متون جدید غیر فارسی در این حوزه و همچنین مصاحبه های علمی با صاحب نظران آموزش و پرورش می تواند این رسانه را پر بار تر نماید.

 

نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد